Ova Play Decide igra daje pregled ciljeva i strategija za saradnju naučnih kampova sa zainteresovanim stranama, regionalnim kompanijama i akademskim institucijama.
Saradnja sa privrednim društvima u zemlji (naročito malim i srednjim preduzećima), regionalnim akademskim institucijama i drugim nosiocima interesa koja je usmerena ka naučnim kampovima predstavlja ključni deo njihove uspešnosti. S jedne strane, nosioci interesa nalaze da je zanimljivo i od koristi za njih isto ono čemu i kampovi teže, a pošto imaju ulogu sponzora i pokrovitelja, u prilici su da kontrolišu finansije i ishode. S druge strane, kampovima su potrebni partneri iz „stvarnog života“ nauke i inženjerstva kako bi mogli da oprobaju svoj pristup, da prikažu praksu, te da imaju pojedince koji se u svakodnevnom životu bave ovim naučnim poljima a koje će pozvati u kampove kao nekoga na koga mladi mogu da se ugledaju i sa kojima mogu da razgovaraju.
Kako ovi partneri sarađuju, koja pojedinačna očekivanja imaju i koje vizije su im zajedničke, sve to nije uvek jasno. Vrlo često nema dovoljno vremena za razmenu informacija o ciljevima, pa se dešava da ni sami ciljevi nisu dobro objašnjeni. Proučavanjem postojećih naučnih kampova ili drugih aktivnosti kao što su takmičenja, konzorcijum SciCamp želeo je da izvrši evaluaciju ovih metoda kako bi se videlo koji daju najbolje rezultate. Osim toga, takođe je bilo interesantno steći informacije o činjenicama i zabludama koje predstavljaju prepreku kod nosilaca interesa. Otvaranje svih tih pitanja i omogućavanje diskusije pomaže odvijanje postojećih i budućih vanškolskih aktivnosti iz polja nauke, tehnologije, inženjerstva i matematike (STEM) u smislu organizacije i optimizacije rada.
Pravljenje PlayDecide igre za naučne kampove bazirano na realnim iskustvima organizatora kampova i otvoreno za javnost će podstaći širok razvoj vanškolskih aktivnosti u STEM obrazovanju. Takođe, taj proces će stvoriti model za škole da mogu da se orijentišu u svojim saradnjama sa interesnim stranama kao što su preduzeća i industrija. To takođe može uticati na saradnju između škola i institucija treće faze obrazovanja (akademsko ili stručno osposobljavanje) i pomoći da se više mladih ljudi odluči za karijeru u STEM profesijama.
Ovaj projekat je finansiran uz podršku Evropske komisije (Projekat N°: 527525-LLP-1-2012-1-DE-COMENIUS-CNW)